program na 21. 8.–23. 8.

pátak 14. 8.

20:38 Film na přání Kobry a užovky nebo Dont Stop

hlasujte na FB pod událostí: https://www.facebook.com/events/337232990743656/

 


sobota 22. 8.

17:38 koncert Alasdaira Bouche (GB)

Tvorba britského zpěváka a skladatele Alasdaira Bouche se pohybuje mezi alt-folkem, melodicky silným popem a blue-eyed soulem. Jeho texty jsou velmi osobní a má citlivý přednes, kvůli kterému se jeho styl dá charakterizovat také jako zpovědní blues. Pravidelně navštěvuje Německo, Rakousko, Polsko, Francii, Belgii, Velkou Británii, Švýcarsko a také Českou republiku.

 

 


neděle 23. 8.

13:38 Pohádka: Špílmachr (premiéra)

Klasické pohádky Faust, Jenovéfa, Don Šajn v podání zeleninových loutek a jejich vodičů. Hrají Jana Kollertova, Petr Besta Rostný a Bořek Joura. Režie Jan Janek Jirků

17:38 Koncert: Sada na opravu duší

Kapela, která staví svou muziku na pilířích folku, country a bluegrassu vznikla v roce 2018 kolem Máry a Vlaďase, kteří hudebně spolupracují od roku 2007. Spolu s Monikou tvoří doprovodnou kapelu zpěvačce Katce, která disponuje jemným a osobitým hlasem.Inspiraci kapela nachází napříč současnou hudební scénou, část repertoáru tvoří písně převzaté, jiné s vlastním textem a slovo dostávají i písně autorské.

Název kapely odkazuje především na duševní pohodu, kterou by měla naše muzika navozovat. Tímto stanoviskem se kapela zříká jakýchkoliv vztahů s cyklistikou.

 

18:38 Koncert: HLASkontraBAS

Duo HLASkontraBAS tvoří zpěvačka Ridina Ahmedová a hudebník Petr Tichý. Spojení ženského hlasu a akustického kontrabasu. Čistá, obnažená hudba bez obvyklého vystlání dalšími doprovodnými nástroji.

“Duo HLASkontraBAS fenomenální zpěvčky Ridiny Ahmedové a kontrabasisty Petra Tichého není výjimečné jenom obsazením, ale především přístupem k muzice. Kompozicím nechybí ani nepodbízivá melodická chytlavost. Posluchačská vstřícnost přitom nijak nepřekáží svrchovanému muzikantskému kumštu. Naopak. Díky profesionální erudici si mohou Ahmedová a Tichý dovolit onu odlehčenost v pasážích filigránsky propracovaných, náročných na interpretaci. Mezi hlas a kontrabas se vejde spousta detailů, které udrží pozornost i při opakovaném poslechu, i spousta čiré radosti, která nadchne už na poslech první.“ Tomáš S. Polívka, Lidové noviny

 

Spolupořadatelem kulturního programu je: Cykloservisové vybavení věnovalo www.cyklonaradi.cz